jaglana z warzywami

Współcześnie skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy produkty coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej także poszukuje się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje na wskroś odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie wiele produktów odżywczych, jednakowoż organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele lepiej. Olśniewającym przykładem dobrego towary jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach wybitnie często a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

sałatka z kaszą jaglaną i łososiem

Na szczęście coraz więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to pytanie jest niesłychanie prosta – kasza jaglana to całkowicie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją nieco inaczej niż standardową, znaną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu jednakowoż jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Dlaczego jednakże powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niezwykle wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo poprawnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, ale nie wyłącznie, dostarcza bowiem także witaminy z grupy E, jakie niesłychanie poprawiają pamięć oraz koncentrację a również wiele olśniewających składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niesłychanie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych i oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany wobec tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.