Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są naprawdę smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także znaleźć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.